Opinie o Nas

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!

telefon: 801 011 963

komórki: (22) 228 21 44

Pn-Pt: 9:00-18:00

e-mail: sklep@panmajster.pl

Bestsellery

Zestaw skrzynek Rigid Keter Zestaw skrzynek Rigid Keter Cena:699,00 zł Cena:558,99 złPromocja


Skrzynia Gear 33,8l 22'' Skrzynia Gear 33,8l 22'' Cena:99,00 zł Cena:85,00 złPromocja

Newsletter

Newsletter

Infolinia: 801 011 963, (22) 228 21 44 / e-mail: sklep@panmajster.pl

U nas zakupy na raty. Żagiel usługi finansowe.

platnosci

Rzetelna firmaikona facebooka

Pojemniki na piasek i sól – o czym powinniśmy wiedzieć zanim zdecydujemy się na ich zakup?

Dwukomorowy pojemnik na piasek i sól Gdy tylko zazielenią się drzewa a na zewnątrz robi się ciepło i sucho zapominamy o wszystkich niedogodnościach związanych z zimą. Tymczasem za parę miesięcy zima powróci za wraz z nią niskie temperatury, deszcz ze śniegiem i oblodzone nawierzchnie. Może lepiej wyciągnąć wnioski z zeszłorocznych doświadczeń i już teraz pomyśleć o zakupie odpowiednich narzędzi i środków, które ułatwią nam nierówną walkę z kapryśną naturą. Tym bardziej, że dokonując zakupów poza sezonem mamy większy wybór i co miłe, możemy kupić wiele po okazyjnej, posezonowej cenie.

W naszym klimacie w walce ze śliskimi, oblodzonymi powierzchniami podjazdów, chodników czy schodów, najlepiej sprawdzają się stare wypróbowane sposoby, takie jak mieszanka piasku i soli. Są one powszechnie stosowane w naszym regionie nie tylko przez służby miejskie, ale też przez osoby prywatne. Jak każde rozwiązanie ma ono swoje plusy i minusy. Do plusów zaliczyć można powszechny dostęp do tych składników oraz ich niską cenę. Minusem jest konieczność zmagazynowania znacznych ilości tej mieszaniny w dogodnej dla użytkownika lokalizacji, jej ciężar i warunki, w jakich musi być składowana. Mieszanka piasku i soli skutecznie ogranicza śliskość nawierzchni, tylko wówczas, gdy zabezpieczymy ją przed wilgocią. Wygodnym sposobem składowania tych preparatów są specjalne pojemniki. W zależności do potrzeb można je kupić albo wynająć. Z czego wykonuje się pojemniki na piasek i sól?

Nowoczesne pojemniki tego rodzaju, produkuje się najczęściej z polietylenu. Polietylen to niezwykle odporne na działanie kwasów, zasad i soli, tworzywo sztuczne. Właśnie ze względu na te cechy a także mrozoodporność można w nich przechowywać sól, która łatwo wchodzi w reakcje z innymi materiałami takimi jak drewno czy metal i wywołuje ich szybką korozję. Innym tworzywem wykorzystywanym do wyrobu specjalistycznych pojemników, między innymi na piasek i sól są żywice poliestrowe wzmacniane włóknem szklanym. Oba materiały są niezwykle trwałe, twarde i odporne, przez co gwarantują ochronę przed wilgocią, uszkodzeniami mechanicznymi, korozją czy działaniem promieni UV. Pojemniki na piasek i sól wykonane z nich nie pękają, nie odkształcają się i nie blakną na słońcu. Z ekologicznego punktu widzenia istotne jest, że materiały te podlegają w 100% recyklingowi.

 

Wygodne i funkcjonalne pojemnik na piasek i sól z dozownikiem na dole

W zależności od sytuacji i potrzeb, ilość piasku i soli zużywanego w trakcie sezonu jest bardzo różna. Inna ilość mieszanki będzie potrzebna prywatnemu użytkownikowi a o zupełnie innych ilościach mowa w przypadku właścicieli sklepów wielkopowierzchniowych, restauracji czy służb zabezpieczających miejsca publiczne. Stąd niezwykle ważna i z punktu widzenia klienta wygodna, jest różnorodność wielkości, w jakich produkowane są pojemniki na piasek i sól. Mówiąc o dużej rozpiętości pojemności, mamy tu na myśli wielkości rzędu od kilkudziesięciu do kilkuset litrów. Materiał, z jakiego wykonuje się pojemniki, stwarza wielkie możliwości zarówno pod względem estetycznym jak i kolorystycznym. Tak wiec każdy klient, znajdzie bez trudu pojemnik na piasek i sól o pożądanej objętości, kolorystyce, która będzie najlepiej komponowała się z otoczeniem czy z barwami firmowymi oraz cechach dodatkowych. Pojemniki na piasek i sól ze względu na spore gabaryty, stawia się raz na sezon i wywozi po jego zakończeniu. Dlatego też wiele pojemników tego typu, skonstruowanych jest tak by ułatwić ich transport wózkami widłowymi. Przemyślana konstrukcja umożliwia ich magazynowanie na niewielkiej powierzchni, ponieważ można je ułożyć w stosy, jeden na drugim. Nowoczesne pojemniki na piasek i sól są wykonane z materiałów najwyższej jakości i z najwyższą dbałością o estetykę i każdy szczegół wykończenia tak by zapewnić klientom wygodę i komfort użytkowania.

 

pojemnik z poliuretanu Czym różnią się pojemniki na piasek i sól od innych plastikowych skrzyń?

Przede wszystkim konstrukcją. W odróżnieniu od innych, powinny to być niezbyt wysokie pojemniki, bo taka budowa ułatwia dostęp do składowanego w nich materiału oraz ich opróżnianie po sezonie składowanego w nich materiału przeznaczonego do posypywania ulic i chodników. Ważne też, by ich konstrukcja była w miarę prosta, pozbawiona zbędnych elementów, które mogą ulec uszkodzeniu czy korozji, pod wpływem działania soli. Nie bez przyczyny, produkuje się je z tworzyw sztucznych, bardzo odpornych na szkodliwe działanie soli. Ważne jest też, by pojemniki na piasek i sól, zwłaszcza takie, które stoją w miejscach często uczęszczanych, na parkingach czy placach publicznych- miały dość charakterystyczny wygląd, kolor lub oznakowanie. Wszystko po to, by nie wprowadzać w błąd przechodniów i by łatwiej było je odróżnić. Dla użytkowników posiadających większą ilość takich pojemników, którzy czasem w również w trakcie sezonu zimowego muszą uzupełnić zapasy soli i piasku istotne jest oznaczenie pojemności pojemnika czy jego ciężaru z ładunkiem i bez.

Wiele pojemników na piasek i sól ma budowę ułatwiającą korzystanie z nich w sezonie zimowym. Do takich udogodnień konstrukcyjnych należy między innymi podział skrzyni wewnętrznej na dwie komory, specjalna budowa klapy ułatwiająca odpływ wody deszczowej oraz zsuwanie się z niej śniegu czy otwór z boku lub z tyłu pojemnik, ułatwiający wybieranie z niego piasku łopatą.

Podsumowanie
Niektórzy użytkownicy decydują się na rozwiązania zastępcze, takie jak składowanie piasku i soli w workach czy w pojemnika drewnianych w magazynach wewnątrz obiektów. Wymaga to jednak zadaszonych pomieszczeń, a jak wiadomo nie wszędzie jest na to miejsce. Decydując się na takie rozwiązanie, należy jednak pamiętać o konsekwencjach takich wyborów. Sól łatwo w chodzi w reakcje z różnymi materiałami i niszczy je. Z łatwością przenika nie tylko przez drewniane ściany i niszczy nawet betonowe powierzchnie. Stąd pomieszczenia, w których składujemy sól i piasek, muszą być starannie i odpowiednio zabezpieczone oraz mieć stosowną izolację. pojemnik na piasek i sól - G1

 

Występujące na rynku pojemności pojemników na piasek i sól wahają się od 70 do500 litrów, co odpowiada wadze 100 do720 kg. Odbiorca może wybrać pojemniki w kolorze żółtym, czerwonym, zielonym, niebieskim, szarym lub czarnym. Również koszt zakupu pojemników jest zróżnicowany. Najmniejsze pojemności dostępne są już w cenie od 200 zł, natomiast koszt największego 500l to suma rzędu 800 zł.

 

Poza estetyką, kolorem i gabarytami – w wyborze pojemnika na piasek i sól warto kierować się też jego jakością a dokładnie komponentem, z jakiego został pojemnik wykonany, grubością warstw, które składają się na ostateczną cenę produktu.. Pojemniki na piasek i sól muszą być trwałe, wykonane z tworzywa i na tyle duże, aby trudno było je ukraść. Zanim zdecydujemy się na ich zakup sprawdźmy, czy dany produkt posiada wymagane certyfikaty i  atesty dopuszczające go do użytkowania W przypadku tak dużego zróżnicowania w pojemności, jakości i cenie, może warto także zapytać, które pojemniki sprzedają się najlepiej.

Sklep jest w trybie podglądu
{nocache:ededf87e125e2a7f86beaf1f50e075fb#0}